Gezi Planlarımız

Detayları İnceleyebilirsiniz

2020 Yılı Ocak ve Şubat Ayı Doğu Ekspresi ile Kars

2020 YILI OCAK VE ŞUBAT AYLARI DOĞU EKSPRESİ İLE KARS 


KARS ANİ ANTİK KENTİ  ÇILDIR GÖLÜ BOĞATEPE EKO KÖYÜ


Belirleyeceğimiz tarihlerde perşembe sabahı saat 10:30 Yüksek Hızlı Tren ile Kadıköy Söğütlüçeşme garından hareket ediyoruz. ( İstanbul Ankara YHT biletlerini herkes kendi alacaktır )

15:30 da Ankara Garına inmiş olacağız.

Aynı günün akşamı Doğu Ekspresi ile saat 18:00 de Kars’a hareket edeceğiz.

Tüm gün trenden muhteşem kar ve doğa manzarası ile yol alacağız.

Yemek vagonundaki mikrodalga ısıtmalı yiyecekleri yememek adına yanımıza akşam öğle ve sabah kahvaltıları için yiyecekler almamızda fayda var.

Bir dip not daha ; trende alkollü içecek satılmamaktadır. İsteyen yanında ne içecekse getirebilir.

1 Şubat akşamı saat 19:00 gibi ekstra bir rötar olmazsa Kars Garında olacağız.

Aracımız bizi burada bekliyor olacak ve gardan otele transferimiz gerçekleşecek.

Yol yorgunluğumuzu odamızda atıyoruz Serbest zaman…

 

Ertesi gün saat 10:00 da aracımızla otelimize 60 km uzaklıkta ve 2100 mt rakımda bulunan Çıldır Gölü’ne yola çıkacağız.

Burada Aralık ayı başından neredeyse hava şartlarına bağlı mart ayının sonuna kadar kalın bir buz tabakası ile kaplı göl üzerinde kızaklı faytonlarla gezebilir , ilginç tekniklerle buz delinerek ağ atan balıkçıları izleyerek fotoğraflanabilir.

Buraya özgü Alabalık yemeden dönmemeli Atalay’ın yerinde rezervasyon yapmaya çalışacağız…

Burada geçireceğimiz unutmayacağımız zaman diliminden sonra rotamızı Boğatepe eko köyüne çevireceğiz. Köy içindeki peynir müzesini gezdikten sonra köydeki mandıralar ve köyü de gezerek gravyer peynirin ata topraklarından peynir alışverişi yapacağız. Gezimizden sonra akşam yemeği için Kaz Evi’ne geçerek burada akşam yemeğimizi alacağız.

Aşıkların atışmaları eşliğinde yörenin en meşhur kaz etleri ile yapılmış enfes bir akşam yemeği yiyerek otelimize döneceğiz.

Son gün sabah kahvaltımızdan sonra Hep birlikte saat 08:30 gibi otelimizden ayrılarak Ermenistan sınırındaki Ani Harabelerine hareket edeceğiz. Bu antik alanda göreceğimiz eşsiz mimari eserler , Havariler Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Gagik Kilisesi, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Tigran Honents (Resimli) Kilisesi, Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı'na ait Zerdüşt Ateş gedesi, Gürcü Kilisesi, Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni, Selçuklu Sarayı ve Kalesi…

Ani harabelerini saat 11:00 e kadar bitirerek Kars’ın içindeki tarihi yapıları panoramik olarak ve bazı büyük yapılar önünde inip fotoğraflayarak Kars içi gezimizi de sonlandıracağız.

Rus işgalinden bu yana ayakta kalan ve hala kullanılan muhteşem taş binaların önünden geçerken çok etkileneceğinizden eminiz.

Göreceğimiz binaların başında ; PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Vali Konağı, Hekim Evi (Opera Binası), Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Demir Köprü, ismet Paşa ilköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Fevzi Paşa ilköğretim Okulu, On iki Havari Kilisesi, Topçuoğlu Hamamı, Defterdarlık binası…

Ve yol üzerinde şayet vaktimiz olursa Kars Arkeoloji Müzesini de ziyaret etmek istiyoruz.

Geçen sene Pegasus hava yolları 19:10 a sefer koymuşte gene aynı seferi koyarsa 18:00 de havaalanında olacak şekilde , bu seferi koymaz ise , saat 14:30 da havaalanına doğru hareket ederek 15:45 Anadolu Jet in İstanbul Sabiha Gökçen uçağına yetişeceğiz.

Sabiha Gökçen havaalanından bagajlarımızı alarak buradan bir başka etkinliğimizde buluşmak dileği ile siz dostlarımızdan ayrılacağız…

Bu etkinliğimizin paylaşım bedeli şu an belli olmayıp , 1000 TL nin üzerine çıkmayacaktır.

 

* Doğu Ekspresi Ankara - Kars tren biletleri,

* Otelde 2 gece konaklama,
* Otelde 2 sabah kahvaltısı,
* Profesyonel rehberlik hizmeti,
* Kars içi Transferler
* Zorunlu Seyahat Sigortası, 

Paylaşıma dahil olmayanlar ;


* Öğle yemekleri,

* Akşam yemekleri,
* Çıldır Gölünde kızaklı gezi,
* Milli Park, Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri,
* İstanbul Ankara YHT biletleri

* Kars – İstanbul uçak bileti

* İstanbul içi transferler
* Yemeklerde alınan içecekler,

* Trende alınacak yiyecek ve içecekler

 

 


ÖNEMLİ NOT :

DUYURUSUNU YAPTIĞIMIZ ,1618 nolu YASA KAPSAMINA GİREN FAALİYETLER TURSAB SEYAHAT ACENTESİ İŞLETME BELGE SAHİBİ KARROZZERIA TURİZM ( LİSANS NO 8998 ) İN FAALİYETLERİ OLUP , GEZENTİLER DOĞA SPORLARI ORGANİZASYONU KAR AMACI GÜTMEKSİZİN PAYLAŞIM ESASLI OLARAK ETKİNLİĞİ SOSYAL MEDYA YOLU İLE GURUP ÜYELERİNE YAYMAKTADIR.

BUNA GÖRE; ETKİNLİK VE DUYURULAR KAR AMACI GÜTMEYEREK , TİCARİ AMAÇLI OLMAYIP, MASRAF PAYLAŞIMI VE GÖNÜLLÜLÜK ESASI İLE YAPILMAKTADIR.

TÜM PAYLAŞTIĞIMIZ ETKİNLİKLER BİREYSEL FAALİYETLER OLUP , KİŞİLERİN KENDİ SORUMLULUĞU DAHİLİNDEDİR.


ETKİNLİK ALTINDA YAZILI “ETKİNLİK ÜCRETİ , ETKİNLİK ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR, ETKİNLİK ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR” DİYE SINIFLANDIRILAN ÜCRET TABLOSU TURSAB SEYAHAT ACENTESİ İŞLETME BELGE SAHİBİ KARROZZERIA TURİZM ( LİSANS NO 8998 )  FİYATLANDIRMASI VE TALEBİDİR.

 

KÖTÜ HAVA ŞARTLARI , YARALANMALAR , YANGIN , DEPREM , TOPRAK KAYMASI , YILDIRIM , FIRTINA , SEL GİBİ DURUMLARDA TEK YETKİLİ VE SÖZ SAHİBİ FAALİYET LİDERİDİR. CAN GÜVENLİĞİ İÇEREN TÜM OLAYLARIN AREFESİNDE ERTELEME İPTAL GİBİ CİDDİ KARARLARI FAALİYET LİDERİ ALIR VE GURUP UYMAK DURUMUNDADIR.


AKTİVİTELERE VE ETKİNLİKLERE KATILANLAR TÜM YUKARDA YAZILI AÇIKLAMALARI OKUYARAK KABUL ETMİŞ , ONA GÖRE ETKİNLİĞE KATILMIŞ SAYILACAKTIR.

 

BU SEBEPTENDİR Kİ ETKİNLİKLERİMİZ İLE ALAKALI ÖNEMLİ BAZI HATIRLATMALARDA BULUNMAK ZORUNDAYIZ.

SEYAHAT SİGORTANIZIN KESİLEBİLMESİ İÇİN Kİ ZORUNLUDUR MUTLAKA

* DOĞUM TARİHİNİZİ GÜN AY YIL OLARAK ,

* TC KİMLİK NUMARANIZI ,

* BİLİYORSANIZ KAN GURUBUNUZU,

KAYITLARIMIZDA BULUNMASI VE SİZE ULAŞABİLMEMİZ , ALACAĞIMIZ DURAĞI BİLMEMİZ İÇİN İSE

* İLETİŞİM NUMARANIZI ,

* BİNECEĞİNİZ DURAĞI Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. yada 0532 277 99 29 NUMARALI TELEFONDAN BİLDİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.

BU ETKİNLİĞE KATILAN TÜM KATILIMCILAR YUKARIDA YAZILI AÇIKLAMALARI OKUYARAK İMZALAMIŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILACAKTIR.

 

 

 

Gezi Paketi Detayları

  • Parkur: Kars
  • Gidiş: Perşembe, 30 Ocak 2020
  • Dönüş: Pazartesi, 03 Şubat 2020
  • Kapasite: 40
Gezi Katılım Bedeli: 1,000.00TL

Popular Travel Package

Bize Ulaşın

 Caferağa Mahallesi Fırıldak Sokak No:7/1, 34710

 0532 277 9929

/whatsapp gezentiler

 iBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 /gezentiler

 /gezentilerdso

 /gezentiler