Gezi Planlarımız

Detayları İnceleyebilirsiniz

13-23 Nisan 2019 Nepal Turu

13 – 23 Nisan 2019 ….. Tekrar 10 Gün Nepal’deyiz

 

Öncelikle Uçuş bilgilerini paylaşmak isteriz. Zira her katılımcı kendi uçak biletini gerek birikmiş milleri ile , gerekse THY nin öngördüğü kadar kredi kartını taksitlendirerek alabilecektir.

İstanbul yeni hava limanına taşınmış olacağından uçuşlarımız yeni hava limanından olacaktır.

GİDİŞ :

13 Nisan 2019 tarihindeki  saat 01:10 kalkışlı THY nın TK 726 sefer sayılı İstanbul - Kathmandu Tribhuvan uçuşundan gidiş için ,

DÖNÜŞ:

23 Nisan 2019 tarihindeki saat 12:30 kalkışlı THY nın TK 727 sefer sayılı Kathmandu Tribhuvan – İstanbul uçuşundan dönüş için biletlerimizi alacağız.

12-13 Nisan 2019

1.Gün

12 Nisan 2019 Cuma gecesi saat 23:00 da Yeni havaalanında buluşuyoruz.

Aynı gece saat 01:10 da Kathmandu’ya direk uçuşla hareket edecek olan THY nin TK 726 sefer sayılı  Airbus A330-300 geniş kabinli ve çok konforlu uçağına bineceğiz.

Bütün gece yol alarak öğlene doğru saat 11:00 da Kathmandu Tribhuvan Uluslararası Havaalanına ineceğiz.

Buradaki pasaport işlemlerimizden sonra çıkış kapısında bizi bekleyen ve hep gülümseyen rehberimiz Ganesh ile buluşacağız.

10 gün boyunca bize tahsis edilen aracımızla 1 saatlik bir yolculukla otelimize ulaşacağız.

Otelin kapısında bizi taze sıkılmış mango suyu ile karşılayacaklar.

Biraz dinlendikten sonra rehberimiz ile Kathmandu ve Thamel sokaklarını  gezecek , ilginç alışveriş dükkanlarını ziyaret edeceğiz.

Akşam yöresel müzik ve dans eşliğinde yemekte olacağız.

Konaklama ve akşam yemeği dahil…

14 Nisan 2019

2.Gün

Sabah erkenden kahvaltı yaptıktan sonra, Katmandu vadisindeki UNESCO Wold Heritage Sitesini ziyaret etmeye gidiyoruz. Katmandu Vadisi'nin kuzey doğusundaki Famous Hindu Temple, Pashupatinath ve Bouddhanath Stupa'yı ziyaret ediyoruz.

Katmandu'nun batı eteğinde tepedeki maymun tapınağı olan Swayambhunath Tapınağını ziyaret, tüm şehri kuş bakışı tepeden izliyoruz.

Maldina Hanedanlığı döneminde inşa edilen UNESCO DÜNYA Mirası'nda listelenen Katmandu Durbar Meydanı, ahşap oymalar ve sanatların en ince kesimlerini sergiliyor. Tipik Newari kültürü ve mutfağını keşfediyoruz. Konaklama ve kahvaltı dahil.

15 Nisan: Katmandu'dan Chitwan'a gidip otele transfer

3.Gün

Sabah erken kalkarak Katmandu'dan Chitwan'a hareket edeceğiz.

Yaklaşık 5-6 saat sürecek yolculuğumuzda çevrenizi izleyerek çok ilginç kültürlere şahit olacaksınız. Chitwan'a ulaştıktan sonra otele transfer edilecek ve program brifingi verilecek.

Programlandığı gibi, Tharu Köyü ve fil yetiştirme merkezi'ni ziyaret edeceğiz. Akşam, o bölgedeki yerel yerli halkın kültürel bir şovuna misafir olacağız. Konaklama ve tüm yemekler.

16-17 Nisan: Chitwan Ulusal Parkı'ndaki Jeep safari ve tüm etkinlikler

4.ve 5. Gün

Bugün, kahvaltıdan sonra nehrin arkasında kano ve kuş izlemek için gideceğiz. Doğa rehberimiz bizi ormanda yürüyüşe götürecek. Öğle yemeğinden sonra, Fil safari, Kaplanlar ve Rhino gibi nadir hayvanları keşfetmek için yoğun ormanda gezeceğiz. Ayrıca parkın içinde Fil Hamamında fillerle yıkanacağız. Bu muhteşem bir macera olacak. Konaklama kahvaltı ve akşam yemeği dahil.

18 Nisan: Chitwan'dan Pokhara'ya gidiş ve otele transfer

6.Gün

Chitwan'dan Pokhara'ya arabayla gidiyoruz. Pokhara'ya ulaştıktan sonra Hotel'e transfer olacağız. Biraz dinlenmenin ardından, Phewa Gölü kıyısında yürüyüş yapabilirsiniz. Treking kıyafet alışverişini buraya saklayın zira Thamel den çok daha kaliteli ürünleri burada daha ucuza bulabileceksiniz.

Göl ve dağ manzarası eşliğinde gölde tekne ile gezecek  ve Dünya Barış Pagosuna çıkacağız. Konaklama ve Kahvaltı dahil.

19 Nisan: Pokhara Vadisi ve otele transfer

7.Gün

Himalayalarda güneşin doğuşunu izlemek için güne çok erken saatlerde başlayacağız ve Sarangot’a hareket edeceğiz. Kısa süre sonra, Bindabasini Tapınağı'nı ve Uluslararası Dağ Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Ayrıca ünlü Davis çağlayanı ve Gupteshwor mağarasını ziyaret ediyoruz.

Gün sonunda otele geri döneceğiz. Konaklama ve kahvaltı dahil.

20 Nisan: Pokhara'dan Bandipur'a gidiş. Bandipur'da geceleme

8.Gün

Kahvaltıdan sonra Pokhara'dan Bandipur'a arabayla gidiyoruz. Bandipur'a ulaştıktan sonra otele yerleşiyoruz .  Erken varabilirsek ve Himalayalarda gün batımının tadını çıkarabilirsiniz. Konaklama Kahvaltı ve Akşam Yemeği dahil.

21 Nisan: Bandipur'dan Nagarkot'a gidiş Nagarkot'ta gün doğumu

9.Gün

Bandipur, Newari kültürünün yaşayan bir müzesidir. Dumre otoyolunun durduğu yamaç sırtını taçlandıran, güzelce korunmuş bir köydür. Geleneksel Newari evleri ile kaplanmıştır. Zaman hala burada duruyor gibi görünmektedir.

Bandipur aslen Palah'ın (Tansen) hüküm sürdüğü Tanahun'un Magar krallığının bir parçasıydı, ancak Newari tüccarları Prithvi Narayan Şah tarafından vadinin fethinden sonra sular altında kalmıştır.

Konaklama kahvaltı ve akşam yemeği dahildir.

22 Nisan: Sabah güneşin doğuşu ve Bhaktapur'u keşfetmek ve gece boyunca Katmandu'ya gitmek

10.Gün

Gün doğumu için dünyanın en önemli yerlerinden biri olan  Bhaktapur muhteşem bir yerdir . Sis olmaz yada hava şartları uygun olursa Himalaya sıradağlarında Everestin zirvesinden gün doğumunu hazırlanan platformdan izleyebileceğiz. Gün doğumundan sonra tekrar otele geçeceğiz ve kahvaltımızı yaparak araca bineceğiz.

Bhaktapur Durbar Meydanı'na geldiğimizde bam başka bir tarihte ve bam başka bir dünyada olduğunuzu sanacaksınız. Burayı hayranlıkla gezdikten sonra Katmandu'ya 1 saatlik araba yolculuğu ile ulaşacağız.

Konaklama ve kahvaltı dahil

11.Gün

23 Nisan: Dönüş

Erken saatte eşyalarımızı alarak otelden ayrılıyor ve dönüş uçağımız için Tribhuwan Uluslararası Havalimanı, Katmandu'ya arabayla geçiyoruz.

Burada rehberimiz ve şoförümüz ile vedalaşarak THY nin TK 726 sefer sayılı  Airbus A330-300 geniş kabinli uçağına binerek 17:40 gibi İstanbul a inmiş olacağız

 

Fiyatlandırma ;


Tursab a bağlı KARROZZERIA TURİZM ( LİSANS NO 8998 ) in turu olan bu etkinlik için ödeyeceğimiz tutar kişi başı 850 dolardır.Fiyata dahil olanlar

Nepal’de tüm Havaalanı  ve otel transferi

Yerel tur rehberi

1 gece Kathmandu'da hoş geldin akşam yemeği ve kahvaltı dahil konaklama

1 gece oda kahvaltı Kathmandu 'da konaklama

2 gece 3 gün Chitwan paketi

2 gece oda kahvaltı Pokhara'da konaklama

1 gece Bandipur'da akşam yemeği ve kahvaltı dahil konaklama

1 gece Nagarkot akşam yemeği ve kahvaltı dahil konaklama

1 gece oda kahvaltı Kathmandu 'da konaklama

Rehber ve giriş ücretli tam günlük Katmandu ve Bhaktapur gezileri

Tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Phewa Gölü ve Sarangkot'da 1 saat tekne gezintisi

Chitwan’da fil safari

Chitwan’da Jeep safari

Chitwan’da kano safari

Chitwan’da jungle içide kısa trekking yürüyüşü

Tur sırasında tüm karayolu ulaşımı

Karşılama ve veda akşam yemeği

Tur sırasında kapsamlı Tıbbi Kit

Tüm Devlet ve Yerel Vergiler

 

Fiyata dahil olmayanlar

İstanbul içi ulaşım

Nepal giriş vizesi ücreti ( Türkiye Fahri Konsolosluğunda 35 USD / Nepal kapıda 25 USD )

Katmandu ve Pokahra'da öğlen ve akşam yemeği

Uluslararası uçak bileti ve havaalanı vergileri

Alkollü içecekler, maden suları, soğuk içecekler, çamaşırhane faturaları, sigaralar, telefon görüşmeleri vs gibi kişisel gider kalemleri

Kişisel seyahat sigortası

Kişisel tur ekipmanları

 

İletişim kanalları :

Telefon & SMS : +90 5322779929

Whatsapp : https://wa.me/905322779929

Mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Facebook : https://www.facebook.com/Gezentilerdso

Facebook : https://www.facebook.com/profile.php?id=100014364575905

Facebook Group : https://www.facebook.com/groups/207489495981181/

 

BİR KAÇ TÜYO

 

Vize

Nepal vizesini ülkeye girişte beş dakika içerisinde sorunsuz alabiliyorsunuz. Doldurduğunuz tek sayfalık form ile beraber iki adet vesikalık fotoğraf sunmanız gerekiyor. Vize ücreti on beş günlük ziyaretler için 25 USD. Ücreti USD olarak ödemeniz gerekiyor. Biz geçen sefer İstanbul’daki fahri konsolosluktan aldık ve 35 er USD vermiştik havaalanında beklememiştik.

Yemek

Damak tatları çok farklı genelde fazlasıyla kişniş kullanıyorlar ve bu yemeğe ağır bir koku veriyor. Kahvaltı kültürleri Avrupalılar gibi çok zayıf.

Biz geçen sefer gittiğimizce zeytin , reçel , peynir ve uno ekmek götürmüştük. Bence siz de alın yanınıza yeteri kadar.

Ana yemekler için de ton balık konserve , yurt marka sebze ve bakliyat konserve almanızda fayda var. Tabiki bolca fındık fıstık ta.

Asla açık su içmeyin mutlaka kapalı olduğundan emin olduğunuz pet şişe su alın. Dişlerinizi dahi kapalı pet şişe su ile fırçalayın.

Sağlık

Nepal e gitmeden önce Hudut ve Sahiller Sağlık  merkezlerinden aşılarımızı olacak , ilaçlarımızı alacağız. Bunlar ücretsizdi. SEYAHAT SAĞLIK DANIŞMA HATTI : 444 77 34

Bu arada mutlaka yanınıza sinek savar sprey de almanızda fayda var. Tabiki kullandığınız ilaç varsa onları ve ağrı kesici de.

Harcamalar

Nepal de Nepal Rupisi geçer 1 dolara 110 Nepal Rupisi alıyorsunuz. Mesela marketlerde 1,5 litre su 34 Nepal Rupisi. Nepal birası 213 Nepal Rupisi , Coca cola 46 Nepal Rupisi , 1 Litre süt 71 Nepal Rupisi , Muz 89 Nepal Rupisi , Beyaz ekmek 500gr 54 Nepal Ruplisi.

Ama biz yanımızda USD götürüyoruz. Ufak paralar daha çok. 1 er dolar 5 er dolar 10 ar dolar 20 şer dolar gibi. Dolarları alırken dikkat ediniz. Üzerinde kalemle yazı varsa , ufacık ta olsa yırtık varsa dilenenler bile kabul etmeyip geri veriyorlar.

Kıyafet

Gideceğimiz zaman tam da Nepal için yaşanacak zaman. Hava sıcaklığı 25 derecelerde açık olacaktır. Fazla kıyafet almayın yanınıza zaten oradan ucuz ucuz bolca trekking kıyafetleri alacaksınız. Hemde The North Face Jack Wolfskin gibi markalar.Hiç kendinize yük yapmayın. Ama akşamlar için polar bir üstlük alın deriz.

 

 

ÖNEMLİ NOT :

 

DUYURUSUNU YAPTIĞIMIZ BU FAALİYET ,1618 nolu YASA KAPSAMINDA TURSAB SEYAHAT ACENTESİ İŞLETME BELGE SAHİBİ KARROZZERIA TURİZM ( LİSANS NO 8998 ) İN BİZLER İÇİN ÖZEL TERTİPLEDİĞİ BİR FAALİYETTİR.

UÇAK BİLETLERİ HARİÇ , NEPAL’DEKİ TÜM KONAKLAMA , NEPAL İÇİ TRANSFERLER , REHBERLİK HİZMETLERİNİ KARROZZERIA TURİZM ORGANİZE ETMİŞ VE FİYATLANDIRMIŞTIR. UÇAK BİLETİ HARİCİ 850 USD KİŞİ BAŞI TUR ÜCRETİ BU FİRMAYA ÖDENECEKTİR.

 

SAĞLIK SORUNU YAŞAMAYAN ÜYELERİMİZ GÖNÜL RAHATLIĞI İLE BU TURA KATILABİLİR. ( DEĞİŞEN SAĞLIK DURUMUNUZU MUTLAKA KOORDİNATÖRÜNÜZE ÖNCEDEN BİLDİRMENİZ MENFAATİNİZEDİR.)

 

GİDECEĞİMİZ ÜLKEDEKİ MÜCBİR SEBEPLERDEN ÖTÜRÜ YAYINLANAN ZAMAN DİLİMİ AŞILABİLİR , YA DA ERKEN BİTEBİLİR.

 

GENE BULUNACAĞIMIZ ÜLKEDEKİ İSTENMEYEN DURUMLARDA, KÖTÜ HAVA ŞARTLARI , YARALANMALAR , YANGIN , DEPREM , TOPRAK KAYMASI , YILDIRIM , FIRTINA , SEL , YABAN HAYVANI TEHLİKESİ GİBİ DURUMLARDA  TUR LİDERİ DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR VE TEK YETKİLİ VE SÖZ SAHİBİ FAALİYET LİDERİDİR.


BU ETKİNLİĞE KATILAN TÜM KATILIMCILAR YUKARIDA YAZILI AÇIKLAMALARI OKUYARAK İMZALAMIŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILACAKTIR.

Gezi Paketi Detayları

  • Parkur: Nepal Kültür Turu
  • Gidiş: Cumartesi, 13 Nisan 2019
  • Kapasite: 12
Gezi Katılım Bedeli: 850.00TL

Bize Ulaşın

 Caferağa Mahallesi Fırıldak Sokak No:7/1, 34710

 0532 277 9929

/whatsapp gezentiler

 iBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 /gezentiler

 /gezentilerdso

 /gezentiler