Gezi Planlarımız

Detayları İnceleyebilirsiniz

20 Ağustos Pazar Hacıllı – Gökmaslı Dere Yürüyüşü ve Şile’de Deniz Keyfi ( 13 km sulu parkur )

20 Ağustos Pazar Hacıllı – Gökmaslı Dere Yürüyüşü ve Şile’de Deniz Keyfi ( 13 km sulu parkur )


Parkur Bilgileri :


Şile ile Ağva arasında daha güneyde kalan Hacıllı köyü girişinden denizden yüksekliğimiz 67 mt den başkayacak . 45 mt lere indiğimizde kocadere su yoluna inmiş olacağız.


Buradan kah su içinden kah bypass yaparak su kenarından ve kah orman içi patikalardan yolumuzu açarak 6. Km de en fazla 80 mt rakımı görerek ki bu ortalama hissetmeyeceğimiz 40 mt yüzselmeye ve alçalmaya eş değerdir , Göksu köyü girişine ulaşacağız.


Gurubun performansına göre Göksu köyünde kahvede bir mola verme imkanımız olabilir ama bizim asıl hedefimiz etkinliğin 2. Ayağı olan Şile’de akşamüzeri olup hem karnımızı doyurmak , hem de denize girmek olduğu için pek sıcak bakmıyoruz açıkçası.

Gene de demokratik bir gurup olduğumuz için oylar , çoğunluğa göre hareket ederiz …

Göksu köyünden ayrıldıktan sonra gene dere içini , dere kenarını ve fidanlık patikalarını kullanarak neredeyse hiç yükselmeden ve irtifa kaybetmeden 5 er – 10 ar derecelik kayıp ve yükselişlerle 13. Km de parkurumuzu Gökmaslı köyü girişinde bitireceğiz…


Aracımız bizi burada bekliyor olacak. Yedek kıyafetlerimizi giyerek aracımıza binip , 30 km yol katedip , Şile sahiline ulaşacağız…

Akşam saat 18:00 civarı tekrar geri dönüşe geçerek katılımcılarımızı aldığımız duraklara bırakarak güzel bir hafta sonunu daha geride bırakacağız…GENEL BİLGİLER :


Araç hareket saatleri ve güzergah


Aracımız 07:00 da İncirli Alfemo önünden kalkacak ve sırası ile ,

07:15 de Mecidiyeköy Teknosa önünden

07:25 de Beşiktaş Saitçiftçi önünden

07:40 da Kadıköy Evlendirme Dairesi Karşısından ( Garanti Bankası Önü )

07:50 de Göztepe E5 durağından

08:00 da Kozyatağı Carrefour karşısından

08:10 da Bostancı E5 durağı Ankara istikametinden katılımcılarımızı alarak , Bostancı üst geçidinden Edirne istikametine dönüp , Şile otobanına bağlanacak.

08:30 da Madenler durağından ve

08:35 te Taşdelen Fiyat Ary servisi önünden de Taşdelen katılımcıları alınarak Ömerli’deki kahvaltı alanımıza saat 09:00 gibi varmış olacağız…


Kahvaltı ,dönüş yemeği ve molalar;

Şile Yolu kenarında bulunan koruluk içindeki her zaman uğradığımız Anatolia Kahvaltı bahçesinde kahvaltımızı alacağız.

Kahvaltıda ;

Bal , Kaymak , Tereyağı , Beyaz Peynir ,Kaşar Peyniri , Reçel , Siyah Zeytin , Yeşil Zeytin , Domates , Salatalık , Yumurta , Acılı Domates ezmesi ve sınırsız çay olacak.

Yürüyüş sırasında yanımıza aldığımız atıştırmalıklar ile molalarda açlığımızı geçiştireceğiz. Geçiştireceğiz diyoruz zira saat 16:30 / 18:00 gibi uygun olursa Şile Vip Beach Restaurant’a giderek taze Karadeniz balığı yiyecek , dileyen arkadaşlarımız alkol alabilecek ve buraya özel iskelesinden denize gireceğiz..

Saat 20:00 da geri dönüş hareket saatimiz. Çok geç olmadan aracımıza binerek İstanbul’a şen ve şakrak bir yolculuk yaparak ulaşacağız.


Fiyatlandırma ;

Katılım payı 27 kişilik araçta kişi başı 90 TL dir.

Fiyata dahil olanlar ;

Sabah kahvaltısı ,

Ulaşım ,

Seyahat Sigortası ,

Tursab A sınıfı belgeli firma ödemesi.


Yanımıza almamız gereken malzemeler;

Mutlaka ağız ve burnumuzu kapatacak bandana ( doğada çok fazla polen var rahatsızlık veriyor )

Su içinde kullanacağınız mümkünse boğazlı bot.

Sırt çantası

Mevsime uygun üst ve alt kıyafetler

Yedek kıyafetler

Mayo – Havlu – Güneş kremi

Güneş gözlüğü

En az 2 ufak pet şişe su

Öğlen arazide atıştırmalık


Katılımcı sayısı ve katılım araçları;


Bu etkinlik ideal katılım sayısı 19 – 30 kişi arasıdır. Çocuklar için uygun bir parkur olmayıp , kolay bir yürüyüş güzergahıdır.

Dileyen arkadaşlarımız Google play den GEZENTİLER DSO uygulamasını indirerek katılımlarını ,


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gezentiler.org


Dileyen arkadaşlarımız Apple İos Uygulamalarından indirerek katılımlarını ,


https://itunes.apple.com/us/app/gezentiler-dso/id1187268862?mt=8


Dileyen arkadaşlarımız internet üzerinden katılımlarını ,


Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.


Dileyen arkadaşlarımız ise Telefon ile arayarak , SMS ile yada Whatsapp ilekatılımlarını ,


0532 2779929 ( Ercan )


Yada facebook üzerinden mesaj yolu ile katılımlarını gerçekleştirebilirler…


https://www.facebook.com/profile.php?id=100014364575905


https://www.facebook.com/GezentilerdsoÖNEMLİ NOT :

BİZ SEYAHATE ÇIKARKEN ;


TC ULAŞTIRMA , DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI KARAYOLU DÜZENLEME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’nün yetki belgesini kullanan , koltuk seyahat sigortası içeren “D” belgeli araçlar ile , İSTANBUL REHBERLER ODASI’na bağlı kokartlı rehberlerden hizmet alınarak ,

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ üyesi / A-7033 belge numaralı Grafik Travel şirketinden hizmet alıyoruz.

KAÇAK VE EVRAKSIZ İLLEGAL SEYAHATLER VE ORGANİZASYONLAR YAPMAYARAK HEM KATILIMCILARIMIZIN HAKLARINI KORUYOR , HEM DE FİRMALARI GÖZETİYORUZ…2008 YILINDAN BU YANA BU GURUP SEVGİ , SAMİMİYET , DOSTLUK VE ARKADAŞLIKLAR İLE YOL ALAN DİL , DİN , IRK , SINIF VE POLİTİK AYRICALIK GÖZETMEKSİZİN KİŞİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE SAYGIYLA BAĞLI ÖZEL İNSANLARIN BİR ARAYA GELMESİYLE HER GEÇEN GÜN BÜYÜYEN BİR TOPLULUKTUR.

HER FERT KENDİNDEN SORUMLU OLDUĞU GİBİ GURUP İÇİNDEKİ HİYERARŞİYE DE AYAK UYDURMAKLA , REHBER VE SORUMLULUK ÜSTLENMİŞ ORGANİZATÖRLERE MANTIK DAHİLİNDE UYUM SAĞLAMAKLA YÜKÜMLÜDÜR. BİR FİKİR SÖYLEDİĞİNDE DİNLENECEĞİNİ BİLDİĞİ GİBİ , BAŞKA BİR ÜYENİN FİKİRİNİ SUNDUĞUNDA DA DİNLEMEYİ BİLEN , FİKİRLERE , YENİLİKLERE AÇIK VE HEP KENDİNİ YENİLEYEN , HER ZAMAN İLKLERE İMZA ATAN BİR YÜZE SAHİPTİR GEZENTİLER D.S.O.

DOĞANIN ASIL SAHİPLERİ OLAN YABAN YAŞAMA MİSAFİR OLMA RUHU İLE TOPRAĞA BASAN , DOĞANIN KANUN VE KURALLARINA RİAYET EDEN , KORUYUP KOLLARKEN TÜM NİMETLERİNDEN ZARAR VERMEKSİZİN FAYDALANMAYI BİLEN ÜYELERİMİZLE ÇIKARIZ HER ETKİNLİKTE KIRSALA. BU BİLİNCİ SIRTÇANTALARIMIZDA TAŞIRKEN GELECEK NESİLLERE DE BİRŞEYLER BIRAKMAK PEŞİNDEDİR GURUBUMUZ. BUNUN EN GÜZEL ÖRNEĞİ 2013 YILINDAKİ KARTEPE ORMAN ŞEFLİĞİNİN BİZE VERDİĞİ YER VE FİDANLAR İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ “ GEZENTİLER D.S.O HATIRA ORMANIMIZDIR” .

TİCARİ BİR KURUM YADA KURULUŞ OLMAYAN , TÜM AKTİVİTELERİNİ TURSAB A SINIFI BELGELİ İKİTUR TURİZM SEYAHAT ORGANİZASYON İNŞAAT SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’NE BAĞLI , GRAFİK TRAVEL (BELGE NO:7033) ÜZERİNDEN MALİYET / KATILIMCI SAYISI ESASLI GÖNÜLLÜ ORGANİZASYON VE REHBERLİK İÇEREN BİR OLUŞUM İÇİNDE YER ALMAKTAYIZ.

BU SEBEPTENDİR Kİ ETKİNLİKLERİMİZ İLE ALAKALI ÖNEMLİ BAZI HATIRLATMALARDA BULUNMAK ZORUNDAYIZ.

SEYAHAT SİGORTANIZIN KESİLEBİLMESİ İÇİN Kİ ZORUNLUDUR MUTLAKA

* DOĞUM TARİHİNİZİ GÜN AY YIL OLARAK ,

* TC KİMLİK NUMARANIZI ,

* BİLİYORSANIZ KAN GURUBUNUZU,

KAYITLARIMIZDA BULUNMASI VE SİZE ULAŞABİLMEMİZ , ALACAĞIMIZ DURAĞI BİLMEMİZ İÇİN İSE

* İLETİŞİM NUMARANIZI ,

* BİNECEĞİNİZ DURAĞI Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. yada 0532 277 99 29 NUMARALI TELEFONDAN BİLDİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.

EĞER GEZİYE KATILMAYI İPTAL EDECEKSENİZ MUTLAKA EN GEÇ “ 17 AĞUSTOS 2017 ” AKŞAMINA KADAR İPTAL EDİNİZ.


SİZİN DE BİLDİĞİNİZ GİBİ GEZİLERİMİZ MASRAF PAYLAŞIMI ESASINA GÖRE YAPILDIĞI İÇİN SON ANDA YAPILAN İPTALLER DOLAYISI İLE HEM ARAÇ SEÇİMİMİZDE YANILTICI OLUYOR,HEM SİGORTA MASRAFLARINIZI CEBİMİZDEN ÖDEMEK DURUMUNDA KALIYOR,HEM GELMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA YER YOK DİYOR,HEM DE KATILAN KATILIMCILAR DAHA FAZLA KATILIM PAYI ÖDEMEK ZORUNDA KALIYORLAR.

SİZLERDEN BU KONUYA HASSAS DAVRANMANIZI RİCA EDİYORUZ.

Aktivite riskleri :

Gezentiler Doğa Sporları Organizasyonu ile yapacağınız her türlü aktivitede araç haricinde ( araç içinde zorunlu seyahat sigortası her etkinliğimizde aktiftir ) şahsın ve varislerinin, şahsi ve hukuki temsilcilerinin adına başına gelebilecek herhangi bir sakatlık, kayıp veya hasar durumunda organizatörlerin, yöneticilerinin, etkinliklerde görevli kişilerin, sponsorların, sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun katılımcılara ait olduğunu; doğa sporu etkinliklerine katılmak için tıbbi bakımdan hiçbir engelinin olmadığını, etkinlikler için fiziki olarak yeterli olduğunu, etkinlik boyunca doğa şartlarına uygun donanım ve kıyafet taşıyacağını, etkinlik rehberinin kurallarına uyacağını kabul ederek aktivitelere katılmış sayılacaklardır...

 

 

Gezi Paketi Detayları

  • Parkur: Hacıllı Şile
  • Gidiş: Pazar, 20 Ağustos 2017
  • Dönüş: Pazar, 20 Ağustos 2017
  • Kapasite: 50
Gezi Katılım Bedeli: 90.00TL

Mobil Uygulamalarımız

download from google play ile ilgili görsel sonucu

download from app store icon ile ilgili görsel sonucu

Bize Ulaşın

 Caferağa Mahallesi Fırıldak Sokak No:7/1, 34710

 0532 277 9929

 iBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 /gezentiler

 /gezentilerdso

 /gezentiler