Gezi Planlarımız

Detayları İnceleyebilirsiniz

30 TEMMUZ 2017 DURU-SU’DA NİLÜFERLER ARASINDA KANO KEYFİ

30 TEMMUZ 2017 DURU-SU’DA NİLÜFERLER ARASINDA KANO KEYFİ Gezentiler Doğa Sporları Organizasyonu olarak her sene yaptığımız Durusu’da Kano etkinliğimizin zamanı geldi :)

Bildiğiniz gibi her sene Levent Hocanın Durusu parktaki kanolarını kiralayarak nilüfer çiçekleri ve sazlıklar arasında kürek sallayarak ve bakir bir koyda kanolarımızı park ederek Terkos gölünde kulaç atıp muhteşem bir gün geçiriyoruz.

Programımız şöyle ;
Sabah saat 07:30 da aracımız Bostancı Köprüsünden yönü Edirne’ye bakacak şekilde kalkarak sırası ile 
07:35 te Kozyatağı Carrefour önünden,
07:45 de Göztepe E5 durağından
07:50 de Kadıköy evlendirme dairesinden
08:00 da Beşiktaş Sait Çiftçi durağından
08:15 de Mecidiyeköy Teknosa Karşısı
08:30 da İncirli Ömür durağı’ndan katılımcı arkadaşlarımızı alarak Çatalca’ya varacağız.

Burada her zaman kahvaltı yaptığımız çay bahçesinde kahvaltımızı yapmadan önce parkın karşısındaki bakkal manav ve fırınlardan kahvaltılıklarımızı alıp kahvaltımızı yapıyoruz.

Yaklaşık 1 saat kadar kahvaltı molası verdikten sonra tekrar aracımız ile yola koyulup Balaban Köyüne ulaşıyoruz.

Burada bizi Levent Hocamız bekliyor olacak.

Kısa bir çay ve kahve molası sonrası gene aracımız ile kanoların bulunduğu balıkçı koyuna geçiyoruz.

Levent hocamızın brifingi sonrasında dağıtılan can yeleklerimizi üzerimize takarak 3 erli guruplar halinde kanolarımıza binerek nilüfer çiçekleri arasında kürek çekmeye başlayacağız. 

( Kano gurubumuzu güvenlik botu ile biz her an takip edeceğiz. )
Kanolarımızla karşıda her defasında uğradığımız doğal kumsalı olan koya yanaşarak burada hem dinleneceğiz hem yanımızda getirdiğimiz nevalelerimizi çıkartarak öğlen atıştırmalıklarımızı yiyeceğiz hem de isteyen arkadaşlarımız gölde kulaç atacaklar. 
Bir süre burada zaman geçirdikten ve enerjilerimizi depoladıktan sonra tekrar geri kürek çekerek kanolarımızı teslim aldığımız koya geri döneceğiz ve burada karaya ayak basacağız. 

Can yeleklerimizi küreklerimizi ve kanolarımızı teslim ettikten sonra Levent Hoca’mızla birlikte köyün biraz dışında kalan salaş bir bahçeli meyhanede buz gibi rakı ve bira eşliğinde taze tutulmuş varsa turna balığı yoksa sarı kanat yiyerek sohbet edeceğiz.

Sohbet muhabbet ve yemek sonrası çok geç olmadan Levent Hocamızla vedalaşarak İstanbul’a geri dönüyoruz. 

Bu paylaşım esaslı etkinliğimiz 30 kişi ile sınırlıdır.

Yanımıza almamız gereken malzemeler;
o Sırt Çantası
o Yedek kıyafetler
o Güneş gözlüğü
o Güneş kremi
o Şapka
o Şort
o Mayo
o Havlu
o Rüzgarlık mont
o Varsa şahsınıza ait ilaçlar

Etkinlik fiyatı 100 TL olup bu fiyatın içinde Ulaşım , Seyahat Sigortası , Kano kirası bulunmaktadır.Önceki etkinliklerimizden kareler ;
https://www.facebook.com/ayca.emir.566/media_set?set=a.1444242672512034.1073741851.100007789449583&type=3ÖNEMLİ NOT : 

Biz seyahate çıkarken ; 
TC ULAŞTIRMA , DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI KARAYOLU DÜZENLEME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’nün yetki belgesini kullanan , koltuk seyahat sigortası içeren “D” belgeli araçlar ile , İSTANBUL REHBERLER ODASI’na bağlı kokartlı rehberlerden hizmet alınarak ,
TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ üyesi / A-7033 belge numaralı Grafik Travel şirketinden hizmet alıyoruz.
KAÇAK VE EVRAKSIZ İLLEGAL SEYAHATLER VE ORGANİZASYONLAR YAPMAYARAK HEM KATILIMCILARIMIZIN HAKLARINI KORUYOR , HEM DE FİRMALARI GÖZETİYORUZ…

2008 YILINDAN BU YANA BU GURUP SEVGİ , SAMİMİYET , DOSTLUK VE ARKADAŞLIKLAR İLE YOL ALAN DİL , DİN , IRK , SINIF VE POLİTİK AYRICALIK GÖZETMEKSİZİN KİŞİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE SAYGIYLA BAĞLI ÖZEL İNSANLARIN BİR ARAYA GELMESİYLE HER GEÇEN GÜN BÜYÜYEN BİR TOPLULUKTUR.
HER FERT KENDİNDEN SORUMLU OLDUĞU GİBİ GURUP İÇİNDEKİ HİYERARŞİYE DE AYAK UYDURMAKLA , REHBER VE SORUMLULUK ÜSTLENMİŞ ORGANİZATÖRLERE MANTIK DAHİLİNDE UYUM SAĞLAMAKLA YÜKÜMLÜDÜR. BİR FİKİR SÖYLEDİĞİNDE DİNLENECEĞİNİ BİLDİĞİ GİBİ , BAŞKA BİR ÜYENİN FİKİRİNİ SUNDUĞUNDA DA DİNLEMEYİ BİLEN , FİKİRLERE , YENİLİKLERE AÇIK VE HEP KENDİNİ YENİLEYEN , HER ZAMAN İLKLERE İMZA ATAN BİR YÜZE SAHİPTİR GEZENTİLER D.S.O.
DOĞANIN ASIL SAHİPLERİ OLAN YABAN YAŞAMA MİSAFİR OLMA RUHU İLE TOPRAĞA BASAN , DOĞANIN KANUN VE KURALLARINA RİAYET EDEN , KORUYUP KOLLARKEN TÜM NİMETLERİNDEN ZARAR VERMEKSİZİN FAYDALANMAYI BİLEN ÜYELERİMİZLE ÇIKARIZ HER ETKİNLİKTE KIRSALA. BU BİLİNCİ SIRTÇANTALARIMIZDA TAŞIRKEN GELECEK NESİLLERE DE BİRŞEYLER BIRAKMAK PEŞİNDEDİR GURUBUMUZ. BUNUN EN GÜZEL ÖRNEĞİ 2013 YILINDAKİ KARTEPE ORMAN ŞEFLİĞİNİN BİZE VERDİĞİ YER VE FİDANLAR İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ “ GEZENTİLER D.S.O HATIRA ORMANIMIZDIR” .
TİCARİ BİR KURUM YADA KURULUŞ OLMAYAN , TÜM AKTİVİTELERİNİ TURSAB A SINIFI BELGELİ İKİTUR TURİZM SEYAHAT ORGANİZASYON İNŞAAT SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’NE BAĞLI , GRAFİK TRAVEL (BELGE NO:7033) ÜZERİNDEN MALİYET / KATILIMCI SAYISI ESASLI GÖNÜLLÜ ORGANİZASYON VE REHBERLİK İÇEREN BİR OLUŞUM İÇİNDE YER ALMAKTAYIZ. 
BU SEBEPTENDİR Kİ ETKİNLİKLERİMİZ İLE ALAKALI ÖNEMLİ BAZI HATIRLATMALARDA BULUNMAK ZORUNDAYIZ.
SEYAHAT SİGORTANIZIN KESİLEBİLMESİ İÇİN Kİ ZORUNLUDUR MUTLAKA
* DOĞUM TARİHİNİZİ GÜN AY YIL OLARAK , 
* TC KİMLİK NUMARANIZI , 
* BİLİYORSANIZ KAN GURUBUNUZU,
KAYITLARIMIZDA BULUNMASI VE SİZE ULAŞABİLMEMİZ , ALACAĞIMIZ DURAĞI BİLMEMİZ İÇİN İSE 
* İLETİŞİM NUMARANIZI ,
* BİNECEĞİNİZ DURAĞI Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. yada 0532 277 99 29 NUMARALI TELEFONDAN BİLDİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.

EĞER GEZİYE KATILMAYI İPTAL EDECEKSENİZ MUTLAKA EN GEÇ “ 27 TEMMUZ 2017 ” AKŞAMINA KADAR İPTAL EDİNİZ.

SİZİN DE BİLDİĞİNİZ GİBİ GEZİLERİMİZ MASRAF PAYLAŞIMI ESASINA GÖRE YAPILDIĞI İÇİN SON ANDA YAPILAN İPTALLER DOLAYISI İLE HEM ARAÇ SEÇİMİMİZDE YANILTICI OLUYOR,HEM SİGORTA MASRAFLARINIZI CEBİMİZDEN ÖDEMEK DURUMUNDA KALIYOR,HEM GELMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA YER YOK DİYOR,HEM DE KATILAN KATILIMCILAR DAHA FAZLA KATILIM PAYI ÖDEMEK ZORUNDA KALIYORLAR.
SİZLERDEN BU KONUYA HASSAS DAVRANMANIZI RİCA EDİYORUZ. 
Aktivite riskleri :
Gezentiler Doğa Sporları Organizasyonu ile yapacağınız her türlü aktivitede araç haricinde ( araç içinde zorunlu seyahat sigortası her etkinliğimizde aktiftir ) şahsın ve varislerinin, şahsi ve hukuki temsilcilerinin adına başına gelebilecek herhangi bir sakatlık, kayıp veya hasar durumunda organizatörlerin, yöneticilerinin, etkinliklerde görevli kişilerin, sponsorların, sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun katılımcılara ait olduğunu; doğa sporu etkinliklerine katılmak için tıbbi bakımdan hiçbir engelinin olmadığını, etkinlikler için fiziki olarak yeterli olduğunu, etkinlik boyunca doğa şartlarına uygun donanım ve kıyafet taşıyacağını, etkinlik rehberinin kurallarına uyacağını kabul ederek aktivitelere katılmış sayılacaklardır...

Mobil Uygulamalarımız

download from google play ile ilgili görsel sonucu

download from app store icon ile ilgili görsel sonucu

Bize Ulaşın

 Caferağa Mahallesi Fırıldak Sokak No:7/1, 34710

 0532 277 9929

 iBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 /gezentiler

 /gezentilerdso

 /gezentiler