Gezi Planlarımız

Detayları İnceleyebilirsiniz

23 Temmuz Pazar Günübirlik Yanıkdere’de Dere Yürüyüşüne gidiyoruz…

23 Temmuz Pazar Günübirlik Yanıkdere’de Dere Yürüyüşüne gidiyoruz…

 
 
Yazın sıcağından ve bunaltısından kurtulmak için bu kez de ormanların derinliklerine ve derelerin serinliklerine atıyoruz kendimizi .
 
İşte bu hafta sonu da gene kolay bir parkuru olan ve çoğunluğu su içinde devam eden Çatalkaya (Yanıkdere) parkuruna gidiyoruz.
 
Parkur Bilgileri :
 
Kahvaltımızın sonrasında aynı noktadan yürümeye başlayarak dere içinden hissedemeyeceğiniz şekilde biraz yükseleceğiz.
Bazı suyun derinleştiği yerlerde kendimizi serin sulara atarak rahatlayacağız.
 
Yürüyüş boyunca su seviyesi en fazla dizlere kadar ulaşacak,ancak yan su havzalarında bele kadar derinlikteki yerlerde arkadaşlarımız korkusuzca suya atlayabilecekler.
Birkaç irili ufaklı şelalenin altında duş alma şansımız da olacak tabiî ki :)
 
Yaklaşık 9 km kadar olan bu parkurun neredeyse 7 km si hep su içinden olacaktır.Geri kalan 2 km si orman patikası içinden olacaktır. 9 km olsa da büyük taş kütlelerinin üzerinden basamak basamak çıkacağımız için biraz yorucu olacaksa da çok keyif alacağınız bir parkur olacağından emin olunuz.
Daha sonra ise açlık durumumuza göre gene dönüş yolunda Maçka Çorbacısına uğrayarak işkembe kelle paça mercimek yada ciğer sac kavurma balık yiyebilir , yada Ramis abimize uğrayarak o enfes ızgaraları ile karnımızı doyurduktan sonra çok geç olmadan İstanbul’a evlerimize döneceğiz.
 
Bu muhteşem doğada yürümek isteyen tüm dostlarımız davetlidir.
 
GENEL BİLGİLER :
 
Araç hareket saatleri ve güzergah
 
Sabah saat 07:00 de aracımız İncirli den kalkarak sırası ile
07:10 da Mecidiyeköy Teknosa Önünden
07:20 de Beşiktaş Sait Çiftçi önünden
07:30 da Kadıköy Evlendirme den
07:35 te Göztepe E5 durağından
07:40 ta Kozyatağı Carrefour karşısından
07:50 de Bostancı E5 durağından
08:00 da Maltepe E5 durağından
08:10 da Kartal E5 durağından
08:20 de Pendik E5 durağından katılımcılarımızı alarak İzmit’e girerek buradan katılacak arkadaşlarımızıda alarak yolumuza devam edeceğiz.
 
Kahvaltı ,dönüş yemeği ve molalar;
 
Maşukiye’de bir süre durup burada kurulu pazardan kahvaltı ve yolda gerekli atıştırmalıklar ve yanımıza alacağımız sular için alış veriş yapacağız.
 
Tekrar yola koyulacak ve Çatalkaya parkurunun başında bulunan çay bahçesinde duracağız. Buradaki tesisten çaylarımızı alarak yüksek çınar ağaçlarının altında herkes yanında getirdiği kahvaltılıkları çıkartarak kahvaltımızı sıkıca yapacağız.
Yürüyüş esnasında büyük kayaların üzerinde zaman zaman mola vererek hem dinlenecek , hem de isteyen arkadaşlarımız kah azda olsa derin sularda , kah ufak şelaleler altında serinleyebileceklerdir.
Akşam üzeri parkur sonunda gene bizi taze çay keyfi bekliyor olacak.
 
Çaydan ve dinlenceden sonra tekrar yola koyularak Maşukiye merkezdeki pazar yerinden yöresel ürünlerin de bolca bulunduğu gezen tavukların yumurtalarını , yöreye özel isli peynirlerin , tereyağların satıldığı , tarlalarından kopartıp getirdikleri salatalık , domates , taze soğan ve sarımsak , pazı , diğer sebzeler ve bolca bulacağımız dalından toplanmış meyvelerden alışverişlerimizi yapıp geri dönüş yoluna koyulacağız.
 
Yanımıza almamız gereken malzemeler;
 
Küçük bir sırt çantası ( Kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası , Yedek kıyafetlerinizi araçta bırakacağınızı göz önünde tutunuz )
En az 2 ufak pet şişe su
Yürüyüş esnasında enerji verici atıştırmalıklar ( Kuruyemiş ve meyve gibi )
Öğle yemeği için atıştırmalık ( Öğle saatlerinde doğada olacağımız için sandwich gibi minik bir öğün )
Yürüyüş ayakkabısı ( Dere içinde kullanacağınız bir ayakkabı )
Spor ayakkabı ( Yürüyüş sonrasında giyebileceğiniz türde sandalet dahi olabilir ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan )
Pantolon yada şort (Dere yürüyüşü olacağından çabuk kuruyan)
Yağmurluk/Anorak (su geçirmeyen elyaf yada goretex mont)
Yedek kıyafetler ( Araçta bırakılacak )
Varsa şahsınıza ait ilaçlar.
 
Fiyatlandırma ;
 
Katılım payı 27 kişilik araçta kişi başı 80 TL dir.
Fiyata dahil olanlar ;
Tesiste sabah ve parkur bitiminde çay ikramı
Tesis yer işgaliyesi
Ulaşım ,
Seyahat Sigortası ,
Tursab A sınıfı belgeli firma ödemesi.
 
Katılımcı sayısı ve katılım araçları;
 
Bu etkinlik için katılımcı sınırı koymuyoruz. Zira kolay ve keyifli bir parkur.
 
Dileyen arkadaşlarımız Google play den GEZENTİLER DSO uygulamasını indirerek katılımlarını ,
 
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gezentiler.org
 
Dileyen arkadaşlarımız Apple İos Uygulamalarından indirerek katılımlarını ,
 
https://itunes.apple.com/us/app/gezentiler-dso/id1187268862?mt=8
 
Dileyen arkadaşlarımız internet üzerinden katılımlarını ,
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 
Dileyen arkadaşlarımız ise Telefon ile arayarak , SMS ile yada Whatsapp ilekatılımlarını ,
 
0532 2779929 ( Ercan )
 
Yada facebook üzerinden mesaj yolu ile katılımlarını gerçekleştirebilirler…
 
https://www.facebook.com/profile.php?id=100014364575905
 
https://www.facebook.com/Gezentilerdso
 
ÖNEMLİ NOT :
 
Biz seyahate çıkarken ;
 
TC ULAŞTIRMA , DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI KARAYOLU DÜZENLEME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’nün yetki belgesini kullanan , koltuk seyahat sigortası içeren “D” belgeli araçlar ile , İSTANBUL REHBERLER ODASI’na bağlı kokartlı rehberlerden hizmet alınarak ,
TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ üyesi / A-7033 belge numaralı Grafik Travel şirketinden hizmet alıyoruz.
KAÇAK VE EVRAKSIZ İLLEGAL SEYAHATLER VE ORGANİZASYONLAR YAPMAYARAK HEM KATILIMCILARIMIZIN HAKLARINI KORUYOR , HEM DE FİRMALARI GÖZETİYORUZ…
 
2008 YILINDAN BU YANA BU GURUP SEVGİ , SAMİMİYET , DOSTLUK VE ARKADAŞLIKLAR İLE YOL ALAN DİL , DİN , IRK , SINIF VE POLİTİK AYRICALIK GÖZETMEKSİZİN KİŞİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE SAYGIYLA BAĞLI ÖZEL İNSANLARIN BİR ARAYA GELMESİYLE HER GEÇEN GÜN BÜYÜYEN BİR TOPLULUKTUR.
HER FERT KENDİNDEN SORUMLU OLDUĞU GİBİ GURUP İÇİNDEKİ HİYERARŞİYE DE AYAK UYDURMAKLA , REHBER VE SORUMLULUK ÜSTLENMİŞ ORGANİZATÖRLERE MANTIK DAHİLİNDE UYUM SAĞLAMAKLA YÜKÜMLÜDÜR. BİR FİKİR SÖYLEDİĞİNDE DİNLENECEĞİNİ BİLDİĞİ GİBİ , BAŞKA BİR ÜYENİN FİKİRİNİ SUNDUĞUNDA DA DİNLEMEYİ BİLEN , FİKİRLERE , YENİLİKLERE AÇIK VE HEP KENDİNİ YENİLEYEN , HER ZAMAN İLKLERE İMZA ATAN BİR YÜZE SAHİPTİR GEZENTİLER D.S.O.
DOĞANIN ASIL SAHİPLERİ OLAN YABAN YAŞAMA MİSAFİR OLMA RUHU İLE TOPRAĞA BASAN , DOĞANIN KANUN VE KURALLARINA RİAYET EDEN , KORUYUP KOLLARKEN TÜM NİMETLERİNDEN ZARAR VERMEKSİZİN FAYDALANMAYI BİLEN ÜYELERİMİZLE ÇIKARIZ HER ETKİNLİKTE KIRSALA. BU BİLİNCİ SIRTÇANTALARIMIZDA TAŞIRKEN GELECEK NESİLLERE DE BİRŞEYLER BIRAKMAK PEŞİNDEDİR GURUBUMUZ. BUNUN EN GÜZEL ÖRNEĞİ 2013 YILINDAKİ KARTEPE ORMAN ŞEFLİĞİNİN BİZE VERDİĞİ YER VE FİDANLAR İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ “ GEZENTİLER D.S.O HATIRA ORMANIMIZDIR” .
TİCARİ BİR KURUM YADA KURULUŞ OLMAYAN , TÜM AKTİVİTELERİNİ TURSAB A SINIFI BELGELİ İKİTUR TURİZM SEYAHAT ORGANİZASYON İNŞAAT SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’NE BAĞLI , GRAFİK TRAVEL (BELGE NO:7033) ÜZERİNDEN MALİYET / KATILIMCI SAYISI ESASLI GÖNÜLLÜ ORGANİZASYON VE REHBERLİK İÇEREN BİR OLUŞUM İÇİNDE YER ALMAKTAYIZ.
BU SEBEPTENDİR Kİ ETKİNLİKLERİMİZ İLE ALAKALI ÖNEMLİ BAZI HATIRLATMALARDA BULUNMAK ZORUNDAYIZ.
SEYAHAT SİGORTANIZIN KESİLEBİLMESİ İÇİN Kİ ZORUNLUDUR MUTLAKA
* DOĞUM TARİHİNİZİ GÜN AY YIL OLARAK ,
* TC KİMLİK NUMARANIZI ,
* BİLİYORSANIZ KAN GURUBUNUZU,
KAYITLARIMIZDA BULUNMASI VE SİZE ULAŞABİLMEMİZ , ALACAĞIMIZ DURAĞI BİLMEMİZ İÇİN İSE
* İLETİŞİM NUMARANIZI ,
* BİNECEĞİNİZ DURAĞI Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. yada 0532 277 99 29 NUMARALI TELEFONDAN BİLDİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.
 
EĞER GEZİYE KATILMAYI İPTAL EDECEKSENİZ MUTLAKA EN GEÇ “ 20 TEMMUZ 2017 ” AKŞAMINA KADAR İPTAL EDİNİZ.
 
SİZİN DE BİLDİĞİNİZ GİBİ GEZİLERİMİZ MASRAF PAYLAŞIMI ESASINA GÖRE YAPILDIĞI İÇİN SON ANDA YAPILAN İPTALLER DOLAYISI İLE HEM ARAÇ SEÇİMİMİZDE YANILTICI OLUYOR,HEM SİGORTA MASRAFLARINIZI CEBİMİZDEN ÖDEMEK DURUMUNDA KALIYOR,HEM GELMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA YER YOK DİYOR,HEM DE KATILAN KATILIMCILAR DAHA FAZLA KATILIM PAYI ÖDEMEK ZORUNDA KALIYORLAR.
SİZLERDEN BU KONUYA HASSAS DAVRANMANIZI RİCA EDİYORUZ.
Aktivite riskleri :
Gezentiler Doğa Sporları Organizasyonu ile yapacağınız her türlü aktivitede araç haricinde ( araç içinde zorunlu seyahat sigortası her etkinliğimizde aktiftir ) şahsın ve varislerinin, şahsi ve hukuki temsilcilerinin adına başına gelebilecek herhangi bir sakatlık, kayıp veya hasar durumunda organizatörlerin, yöneticilerinin, etkinliklerde görevli kişilerin, sponsorların, sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun katılımcılara ait olduğunu; doğa sporu etkinliklerine katılmak için tıbbi bakımdan hiçbir engelinin olmadığını, etkinlikler için fiziki olarak yeterli olduğunu, etkinlik boyunca doğa şartlarına uygun donanım ve kıyafet taşıyacağını, etkinlik rehberinin kurallarına uyacağını kabul ederek aktivitelere katılmış sayılacaklardır...

Gezi Paketi Detayları

  • Parkur: Çatalkaya Sapanca
  • Gidiş: Pazar, 23 Temmuz 2017
  • Dönüş: Pazar, 23 Temmuz 2017
  • Kapasite: 50
Gezi Katılım Bedeli: 80.00TL

Mobil Uygulamalarımız

download from google play ile ilgili görsel sonucu

download from app store icon ile ilgili görsel sonucu

Bize Ulaşın

 Caferağa Mahallesi Fırıldak Sokak No:7/1, 34710

 0532 277 9929

 iBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 /gezentiler

 /gezentilerdso

 /gezentiler