KAMPLI YÜRÜYÜŞLER Özel

KAMPLI YÜRÜYÜŞLER

Kimi sisler arasında, kimi masal dünyası gibi Bu yürüyüşler çok yumuşak olabileceği gibi uzun ve zorlu dağ geçişlerinden de oluşabilir. Ben daha çok aşağıdaki dağlarda yürünmesini öneriyorum.

KAÇKAR DAĞLARI 

Yüzlerce buzul gölü, buzul vadileri, buzulları, yüksek zirveleri, bitki örtüsü ve yaylalarıyla tam bir yürüyüş cenneti. Doğu Karadeniz dağlarının bu en görkemli bölgesinde 50’ye yakın günübirlik yürüyüş rotası ve 10 adet kamplı geçiş rotası bulunuyor. Sisler arasında bile yolunuzu bulmanıza yardımcı olan Düş patikaları ise bu dağların en önemli özelliği.

ALADAĞLAR 

Niğde-Kayseri-Adana üçgeni arasında yeralan Aladağlar, yüksek ve zorlu zirveleriyle tanınıyor. Ancak bu zorlu zirveler bile geçit verebiliyorlar. Bu zirvelerin arasındaki aşıtlardan geçerek kamplı geçişler yapabilir veya vadi sistemleri içinde kamp kurarak günübirlik yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz

BEYDAĞLARI

Akdeniz’e paralel uzanan bu dağlarda yapılacak kamplı geçişler diğerlerinden biraz farklı. Bu dağlarda yapacağınız aktivitelerde bir zamanlar bölgenin hakimi olmuş uygarlıkların izlerini de takip edebilirsiniz. Selge Antik Kenti, Termessos, Sagalasos, Kapıkaya gibi antik kentler bunlardan bazıları.

MACAHEL 

Gürcistan sınırında dağların arasında kalarak dış etkilerden korunmuş bir vadide yer alan küçük köylerden oluşmuş bir masal dünyası. Macahel’e Borçka Karagöl’den başlayan ve Karçal dağlarının eteklerinden geçen birkaç günlük kamplı yürüyüşle ulaşılabilir. Ayrıca Macahel’de Tema tarafından yapılmış konaklama evinde kalarak günübirlik yürüyüşler de yapabilirsiniz.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Bize Ulaşın

 Caferağa Mahallesi Fırıldak Sokak No:7/1, 34710

 0532 277 9929

/whatsapp gezentiler

 iBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 /gezentiler

 /gezentilerdso

 /gezentiler